Projekt  „Cudze chwalicie swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”
Propozycja jednodniowej wycieczki w dniu: 16 listopada 2013

W programie:
Zamek w Gołuchowie był dawną rezydencją Leszczyńskich, zbudowany został w stylu neorenesansu francuskiego, a jego wygląd wyraźnie nawiązuje do architektury  zamków znad Loary. Zawiera przede wszystkim cenne przedmioty sztuki europejskiej z różnych epok. Gromadzone one były na przestrzeni lat przez Izabellę z Czartoryskich Działyńską. W Gołuchowie znajduje się również Pokazowa Zagroda Zwierząt  założona w kwietniu 1977 roku,. na terenie której  przebywają żubry, białe daniele, koniki polskie i dziki.
Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Muzeum znajduje się w pałacu wzniesionym w 1797 roku Do Muzeum należy też park o powierzchni 14 ha z czytelnym układem serpentynowatych ścieżek i starym korytem Lutyni, z wyspą oraz trzema mostkami, stanowiący miniaturę ogrodu angielskiego. W sierpniu 1831 roku przebywał w pałacu w Śmiełowie Adam Mickiewicz.
Muzeum Wojen Napoleońskich w Witaszycach jest jedynym w Polsce muzeum poświęconym Epoce Napoleońskiej. W salach wystawowych prezentowana jest kolekcja ponad 10.000 figurek żołnierzy, duże dioramy prezentują bitwy pod Raszynem i Waterloo. Spośród zbiorów na szczególną uwagę zasługuje maska pośmiertna Napoleona i jego włos.
Muzeum Gwiezdnych Wojen. Największa w Polsce kolekcja unikatowych przedmiotów z najsłynniejszej sagi gwiezdnej. Ponad 1000 eksponatów wśród nich w skali 1:1 - R2D2, Darth Maul, Szturmowcy i wiele, wiele innych postaci z Międzygwiezdnych Galaktyk.

Koszt wycieczki ok. 10 zł

Wyżywienie - przewidziany jednodaniowy obiad w pałacu Witaszycach.

Termin zgłoszenia do dnia 13.11.2013 u wychowawców.

KONIECZNIE POBIERZ ZGODĘ NA WYJAZD
- kliknij tutaj, aby ją pobrać, wydrukować i dać do podpisu rodzicom.