Kolejny wyjazd w ramach projektu „Cudze chwalicie, swego nie znacie” już za nami. Dnia 11 kwietnia 2015 r. młodzież naszego gimnazjum w ramach wycieczki uczestniczyła   m. in. w zajęciach zaproponowanych przez ExploraPark - Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu. Głównym przesłaniem  przygotowanych  tu zajęć pn. „Matematyka w przyrodzie”  było  stworzenie warunków do interaktywnej edukacji.

Następnym  miejscem, które odwiedziliśmy podczas wycieczki był położony na wysokim Zamkowym Wzgórzu zamek w Bolkowie.  Ruiny zamku w Bolkowie, malowniczo wznoszące się nad niewielkim miasteczkiem na Dolnym Śląsku, to jeden z najbardziej spektakularnych obiektów obronnych w naszym kraju.
Zwieńczeniem naszej wycieczki była wizyta w Zamku Grodziec -  bajecznej budowli  wzniesionej w malowniczej scenerii  na bazaltowym, powulkanicznym, stromym wzgórzu . Zamek ten jest jedną z największych atrakcji na Pogórzu Kaczawskim. Tajemnicze skarby, spotkania z duchami, turnieje rycerskie, legendy i opowiadania o ludziach żyjących przed wiekami - to tylko część ciekawostek, o których opowiadał nam kasztelan zamku, który był naszym przewodnikiem.  Niezapomniane wrażenia pozostawiły również wspaniałe krajobrazy Karkonoszy, Gór i Pogórza Kaczawskiego widziane z góry zamkowej.