DSC 01511 czerwca uzdolnieni pedagogicznie uczniowie zdecydowali wziąć w swoje ręce edukację w Społecznym Gimnazjum Ad Astra i zająć miejsce nauczycieli.

Miłosz Mazik i Maciej Wójcik z kl. 1b zostali nauczycielami matematyki. Agnieszka Gerc i Kacper Linda z kl.1a oraz Anna Olszczyńska i Martyna Wasielewska z kl.2b przeprowadzili lekcję języka polskiego. Zuzanna Kociumbas z kl.2a przygotowała lekcję biologii. Jan Konopacki z kl.3a wprowadzał swoje koleżanki i swoich kolegów w tajniki chemii. Odbyły się także lekcje języków obcych pod kierunkiem uczniów – z języka angielskiego (Antoni Wybierała), niemieckiego (Patrycja Płókarz i Julia Sip) oraz francuskiego (Martyna Wasielewska i Amelia Turowska). Wszystkie lekcje zostały profesjonalnie przygotowane i przeprowadzone, choć trudno było sprostać zadaniu w obecności nauczycieli, tym razem jako uczniów. Jak się czuli nauczyciele w skórze uczniów?