DEN

Rok kalendarzowy, jak obliczono, liczy 365 dni. Rok szkolny jest z całą pewnością krótszy, ale jeszcze nigdzie na świecie nie ustalono dokładnie, ile dni powinien w sobie mieścić. W tej sprawie są dwa stanowiska... nauczyciele twierdzą, że jest stanowczo za krótki, bo nie mieści się w nim program nauczania... a uczniowie, że jest za długi, ponieważ program nauczania nie mieści się im w głowach. Mimo niezgodności poglądów w sprawie roku szkolnego wszyscy są zgodni co do jednego, że muszą się w nim zmieścić obchody ważnych świąt. Jednym z takich dni jest Dzień Edukacji Narodowej, dzień, w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek trudnej pracy pedagogów. Ci zaś nareszcie się uśmiechają i udają, że zapomnieli sprawdzić zadanie domowe. Dzień Edukacji Narodowej jest to nasze wspólne święto, dzień, w którym, w sposób szczególny my uczniowie okazujemy wdzięczność naszym nauczycielom. Szanowni Nauczyciele, Szanowni Pracownicy Obsługi i Administracji naszej szkoły, myślę, że dzisiaj- na tym apelu - jest właściwy moment, by wszystkim Wam przekazać jak najserdeczniejsze życzenia i podziękować za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywane nam na co dzień. Tymi słowami rozpoczęli apel Julia Bałabuch oraz Hubert Potok. Wyrazem wdzięczności i podziękowania były występy uzdolnionych uczniów Ad Astry. Jako pierwszy wstąpił chór Ad Astry, który zaśpiewał dwie piosenki: Will you be there Michaela Jacksona i Nie dokazuj Marka Grechuty. Potem usłyszeliśmy wirtuoza akordeonu, Wojtka Cieślika, który zagra Polkę po zagonach i Wariacje rosyjskie. Nostalgiczną piosenkę o miłości Johna Legenda Say something zaśpiewała Aleksandra Andrzejewska. Wystąpił duet , którego dziewczyny, Oliwia Goldmann  i Amelia Drozda udowadniły, że ludzkie ciało jest bardzo elastyczny. Błażej Klus zagrał utwór z filmu Dom Waldemara Kazaneckiego. Kolejną dedykacją była piosenka Video games Laury del Rey, którą wykonała Zuzanna Kociumbas. Eryk Taterka zagrał pięknego poloneza Michała Ogińskiego Pożegnanie ojczyzny. Zuzia Tatarek zaśpiewała piosenkę Marka Grechuty Dni, których nie znamy.