maciej

Dzisiaj, tj. 9 grudnia 2017r. Martyna Paprocka (IIIa) i Maciej Suski (IIa) wzięli udział w finale konkursu matematycznego KOMA organizowanego przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Konkurs miał niespotykaną formę - czysto akademicką. Rozpoczął się wykładem "Całka powierzchniowa", następnie nasi uczniowie mieli możliwość konsultacji z wykładowcą oraz przerwę, którą wykorzystali na przejrzenie i uporządkowanie notatek. Kolejnym etapem byłą 60 minutowa część zadaniowa. Po części zadaniowej nastąpiła dalsza część wykładu dotycząca zastosowań poznanego pojęcia i omówienie zadań konkursowych.  W tym czasie jury oceniała prace i wyłoniła zwycięzców.

Nasz uczeń Maciej Suski zajął zaszczytne 4 miejsce, zdobywając 47 pkt. na 56 pkt. do zdobycia. Jest to ogromny sukces ponieważ pokonał ponad 160 uczestników tego konkursu.

Zarówno Maćkowi jak i Martynie bardzo gratulujemy. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Gratulujemy również nauczycielom p. Agnieszce Pietrzak oraz p. Sylwesterowi Maciejewskiemu.