piast

W miniony piątek (16.03) 25 uczniów z Naszej szkoły wzięło udział w szkolnym konkursie historycznym zatytułowanym „Polska piastowska”. Uczestnicy w ciągu 60 min. zmierzyli się z testem wiedzy dotyczącym dziejów Naszego państwa w okresie ok. 960-1138. Test składał się z trzech części. W pierwszej z nich uczestnicy rozwiązywali zadania dłużej odpowiedzi związane z załączonym materiałem. Część drugą stanowiły pytania krótkiej odpowiedzi. Ostatnim elementem testu były zadania jednokrotnej odpowiedzi (ABCD). Za całość można było uzyskać 33 punkty.

Wszyscy uczestnicy wykazali się olbrzymią wiedzą historyczną i nieprzeciętnymi umiejętnościami, a rywalizacja była bardzo zacięta. Świetnie świadczy o tym fakt, że o rozstrzygnięciu decydowały dosłownie punkty.

Ostateczna klasyfikacja konkursowa wygląda następująco:

• I miejsce Maciej Wójcik (2B) 27 punktów
  • II miejsce Michał Nowicki (3B)  26 punktów
  • III miejsce Aleksandra Jasięga (3A) 25 punktów

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluje!