W ramach programu „Rodzice – dzieciom” uczniowie klas VII spotkali się ze specjalistą ds. żywienia, mamą naszej uczennicy Marii Mielnik. Pani Joanna Mielnik ukazała uczniom  nowe podejście do diety oraz pracy nad zmianą nawyków żywieniowych. W bardzo ciekawy sposób zachęcała młodzież do bardziej świadomego dbania o to co jemy, w jakich proporcjach powinniśmy jeść aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać.
Pani Dietetyk omówiła konsekwencje niedoboru składników odżywczych, a także przedstawiła zestaw produktów, z których powinna składać się codzienna dieta.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji i chętnie wypowiadali się na temat swojej diety. Nie obce im były takie pojęcia jak  węglowodany czy białka. Z zainteresowaniem słuchali i zapamiętywali to co dla nich powinno być ważne w codziennych posiłkach.
Bardzo dziękujemy Pani Joannie Mielnik za bardzo interesujące i wartościowe spotkanie.