podroznik

W dniu 20 marca 2018 r. uczniowie klas VII wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim. Pan Bolesław opowiedział uczniom o swoich dalekich podróżach i krajach, które zwiedził. Podczas spotkania skupił się na Armenii i Gruzji. Zrelacjonował swoją podróż prezentując przepiękne zdjęcia i nakręcony przez siebie film. Opowiedział o ludziach, których spotkał na swojej drodze, ich zwyczajach, historii. Uczniowie mieli okazję przymierzyć oryginalne ormiańskie stroje, własnymi rękoma dotknąć piasku znad Morza Czarnego i obejrzeć różne przedmioty przywiezione przez Pana Bolesława.

Wszyscy z dużym zainteresowaniem wysłuchali prezentacji. Jesteśmy pewni, że podróżnik wzbudził wśród naszych uczniów zainteresowanie światem, zainspirował do poznanie  egzotycznych i tajemniczych miejsc odległych geograficznie i kulturowo.