k.hist

Dziś (26.10) na 8 godzinie lekcyjnej odbył się konkurs historyczny „Polskie drogi do niepodległości” związany z odzyskaniem przez Polskę granic i suwerenności (zakres tematyczny obejmował lata 1795-1918). Do zawodów przystąpiło ponad 20 uczniów z naszej szkoły (zarówno z klas ósmych, jak i trzecich gimnazjum). Musieli oni zmierzyć się z testem wiedzy i umiejętności historycznych. Uczestnicy wykazali się sporą wiedzą i niemałym warsztatem historycznym. Po niespełna godzinie wszyscy uczestnicy ukończyli test i oddali prace konkursowe.

Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, o czym najlepiej świadczyć mogą osiągnięte przez uczniów wyniki punktowe (1 miejsce 14 punktów, 2 miejsce 13 punktów, 3 miejsce 12 punktów).

Zwycięzcą konkursu „Polskie drogi do niepodległości” został uczeń klasy 3A gimnazjum Marcel Chołodecki, tuż za nim na miejscu drugim znalazła się jego koleżanka z klasy – Agnieszka Gerc, a podium uzupełniła Olimpia Goldman (3B).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluje!