27 listopada uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność wziąć udział w niezwykłym pokazie doświadczeń chemicznych i fizycznych.

Pokaz prowadzony był przez p. Mateusza Stockiego – właściciela firmy ART.SCIENCE i popularyzatora nauk przyrodniczych. Pan Mateusz jest twórcą pokazów eksperymentów dla szkół oraz filmów edukacyjnych do Nowej Podstawy Programowej. Od kilku lat poprzez eksperymenty objaśnia uczniom jak skonstruowany jest otaczający nas świat, dodatkowo zachęcając do zwrócenia szczególnej uwagi na znaczenie nauk przyrodniczych w życiu. Pokaz cieszył się niezwykłym zainteresowaniem uczniów a kilkoro z nich mogło sprawdzić się w roli asystentów. To kolejny dowód na to jak fascynująca jest nauka. Mamy nadzieję, że zajęcia rozbudziły w naszych uczniach ciekawość świata i każdy opuścił salę jeszcze bardziej „głodny wiedzy” niż dotychczas.