niem2W tym roku szkolnym 14 uczniów z klas 3a, 3b i 3c uczestniczy w międzynarodowym projekcie Goethe – Institut „Das Bild der Anderen” (obraz innych). To już 4 edycja tego projektu w naszej szkole. W ubiegłych latach poznaliśmy rówieśników z Ukrainy, Szwecji i Norwegii. Projekt polega na wymianie e-maili w języku niemieckim z rówieśnikami z innych krajów, będących na tym samym poziomie kompetencji językowych. W czasie projektu nie tylko poszerzamy znajomość języka niemieckiego, ale dowiadujemy się również, jak żyją nasi rówieśnicy w innych krajach na całym świecie. My natomiast zapoznajemy naszych kolegów z polską kulturą i obyczajami. Uczniowie rozpoczęli już korespondencję z uczniami prywatnego gimnazjum MEV z Izmiru w Turcji. Koordynatorem projektu po stronie polskiej jest Małgorzata Rybka a po stronie tureckiej Ajda Atamer, nauczycielka języka niemieckiego.