W ostatnich dniach wielu uczniów naszej szkoły sprawdzało swoją wiedzę, biorąc udział w szkolnym etapie konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista. Zobacz jak im poszło.

W bloku humanistycznym najlepsi okazali się: Aleksandra Wolarz (IIIb), Emilia Brojanowska (IIa) oraz Cezary Dryzd (IIIa) – wszyscy zdobyli 28 punktów i zakwalifikowali się do następnego etapu konkursu.

Część matematyczno-fizyczną wygrał Marcin Dominik (IIIb) - 24 pkt. i przeszedł do części powiatowej konkursu. Drugie miejsce zajęła Marta Ochowicz (IIIb), a kolejne uczeń klasy IIa - Bartosz Konieczny (IIa).

Największą ilość punktów z bloku przyrodniczego zdobyli: Mariola Buczkowska (IIIb), Mikołaj Stepańczak (IIIa) i Tomasz Rabczuk (IIIb) - uczniowie Ci będą również reprezentować szkołę w konkursie powiatowym.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim życzymy dalszych sukcesów.