18.12.2015r. odbył się w auli szkoły świąteczny koncert charytatywny. Przeszedł już do historii, ale będzie to jednak historia, która dla wszystkich na zawsze pozostanie w pamięci. Uczniowie Społecznego Gimnazjum Ad Astra oraz I Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny pokazali klasę i zadziwili publiczność swoim talentem. A było czego posłuchać ... było też na co popatrzeć. Talent ten rozwinął sie pod opieką Pani Marii Nahajowskiej - nauczycielki muzyki w Gimnazjum. A wszystko po to, by zebrać pieniądze na pomoc dla uczennicy I LO. Za trud włożony w organizację koncertu oraz za przepiękny efekt podziękowały uczniom i Pani Marii Nahajowskiej Dyrektor Społecznego Gimnazjum Ad Astra Pani Renata Moczulska oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Pani Iwona Lewandowska- Maćkowiak. Koncert by się nie odbył, gdyby nie wspaniała obsługa techniczna (Panowie Marek Bugajny oraz Maciej Bugajny) oraz wolontariusze, którzy dzielnie zbierali datki.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREJ WOLI, KTÓRYM NIE JEST OBOJĘTNY LOS POTRZEBUJĄCYCH WSPARCIA.