16.12.2015r. grupa uczniów z naszej szkoły – Martyna Paprocka, Manuela Gmur, Zuzia Kociumbas oraz Ola Jasięga z klasy 1a pod opieką Pani Małgorzaty Sochy odwiedziła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Miliczu. W bibliotece ośrodka, którym opiekuje się Pani Dorota Kaczmarek (osoba odpowiedzialna za działalność kulturalno-oświatową) uczniowie odbyli ciekawą rozmowę z jej bywalcami. Pan Michał opowiedział o swojej ciekawej pracy w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu oraz o swoich licznych podróżach zagranicznych. Te opowieści zainicjowały temat następnej wymiany zdań o zwierzętach domowych, głównie o najwierniejszych przyjaciół człowieka – psach. Ola Jasięga rozegrała partię szachów z Panem Bolesławem (byłym nauczycielem historii). Niestety poniosła porażkę, ale dzielnie walczyła o honor młodego pokolenia. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, za co dziękujemy Pani Dorocie, Pani Ani oraz przede wszystkim mieszkańcom DPS-u.

To była już druga wizyta naszych uczniów. 11.12.2015r. odwiedziły ośrodek Zuzia Szewczyk, Klaudia Waligóra, Patrycja Krajka, Julia Wołyniak oraz Laura Napora z klasy 2c, którym towarzyszyła Pani Agnieszka Bąk-Smyrnów.