rodz.dzie1

26 stycznia 2016r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Rodzice dzieciom”. Tym razem naszą szkołę zaszczyciły swoją obecnością panie - Justyna Paprocka, Agnieszka Kontowska oraz Edyta Wojczak. Panie wykonują trudny zawód pielęgniarek w milickim szpitalu. Przedstawiły uczniom, czym zajmuje się pielęgniarka i jak można nią zostać. Gorąco zachęcały, aby uczniowie rozważyli w przyszłości wykonywanie tego trudnego, ale bardzo ciekawego zawodu. Niestety jest to zawód, który powoli wymiera. Średnia wieku pielęgniarek wynosi w naszym szpitalu 48 lat. Aby zostać pielęgniarką należy być osobą ciepłą, sympatyczną, kierującą się dobrem pacjenta, empatyczną, opiekuńczą, stanowczą, zdecydowaną, silną fizycznie i posiadającą zdolności manualne. Uczniowie usłyszeli także dowcipne powody, dla których warto uprawiać ten zawód. Wszyscy mówią do nich „siostro”, nawet jak się jest jedynakiem. Otrzymuje się służbowe wdzianko i chodaki, zawsze jest się po właściwej stronie igły, mają możliwość pracy z uprzejmymi lekarzami, którzy dają proste zalecenia napisane pięknym, ale nieczytelnym pismem.

Uczniowie odbyli także ćwiczenia praktyczne – mierzenie ciśnienia, bandażowanie oraz wkładanie rękawiczek. Mistrzynią w bandażowaniu ręki okazała się Ala Żarczyńska. Najlepiej mierzyła ciśnienie Wiktoria Duda. Tomasz Zając okazał się najszybszy w wkładaniu rękawiczek medycznych. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki, a wszyscy uczestnicy spotkania zaproszenie do szpitala, gdzie będziemy mogli poznać funkcjonowanie szpitala oraz przyjrzeć się bliżej pracy pielęgniarek.

PANI JUSTYNO, PANI AGNIESZKO, PANI EDYTO – DZIĘKUJEMY BARDZO!!!

rodz.dzie2

rodz.dzie3