matma211 kwietnia braliśmy udział w projekcie Samorządu Uczniowskiego Społecznego Gimnazjum Ad Astra „Matma (t)uczy. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy także koleżanki i kolegów z Liceum. Jest to druga edycja tego nietypowego przedsięwzięcia. W tym dniu uczniowie zjedli 20 kg czekoladek, które otrzymali za poprawne rozwiązanie zadania matematycznego. Na drugiej godzinie lekcyjnej uczniowie spotkali się w auli szkoły, aby wziąć udział w wykładzie” Wycena dóbr i usług w warunkach rynkowych” Pana Michała Sobieszka - wykładowcy z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, który pokazał wszystkim zastosowanie matematyki w ekonomii. Ostatnim punktem projektu był konkurs matematyczny. W sposób losowy (tzw. „Nieszczęśliwe numerki”) zostały wytypowane z każdej klasy dwuosobowe  drużyny. Drużyna, która najpoprawniej oraz najszybciej rozwiązała trzy zadania, otrzymała tort. Nagrodami pocieszenia były oczywiście cukierki. Drugą edycję konkursu wygrała reprezentacja klasy 2c – Izabela Wąs oraz Damian Rokita. Działania procentowe, wyrażenia algebraiczne oraz obliczanie pola okazały się dla nich fraszką. Gratulujemy!!!

Dziękujemy za wsparcie projektu Panu Sylwestrowi Maciejewskiemu.

marta22

marta23