otw18 kwietnia 2016r. gościliśmy w naszej szkole szóstoklasistów ze szkół podstawowych z Milicza, Cieszkowa oraz Sułowa. „Serdecznie witamy w Społecznym Gimnazjum AD ASTRA. Cieszymy się, że spędzicie dzisiaj z nami czas. Chcielibyśmy zachęcić Was, abyście za kilka miesięcy, stali się częścią naszej społeczności szkolnej – uczniem, uczennicą Społecznego Gimnazjum AD ASTRA.” – tymi słowami przywitała wszystkich zebranych Martyna Paprocka z klasy 1a. Głos zabrała Pani Dyrektor Renata Moczulska, która także gorąco powitała przybyłych gości oraz przedstawiła program spotkania.  Gimnazjaliści przygotowali wiele atrakcji, aby goście poczuli niepowtarzalny klimat panujący w szkole.

Uczniowie klas I przygotowali pod kierunkiem Pana Aleksandra Pawlikowskiego kabaret „Atlas uczniów”. Doktor Marianna Pieczarko (Zuzanna Kociumbas) przedstawiła zebranym różne typy uczniów.

Zaprezentowaliśmy także film „Kolorowy świat Ad Astry”, który przybliżył szóstoklasistom różne działania szkoły. Konkurs, który odbył się po prezentacji filmu, pokazał, że nasi goście bardzo dobrze orientują się, co ma do zaoferowania nasza szkoła.

Po spotkaniu w auli uczniowie rozpoczęli wędrówkę po szkole uczestnicząc w zajęciach z chemii, biologii, matematyki oraz wychowania fizycznego. Gimnazjaliści pod opieką Pani Beaty Jaskulskiej, Pana Marka Ziarko, Pani Anety Nowak oraz Pani Honoraty Nowickiej przeprowadzili ciekawe, bogate w doświadczenia, konkursy i zawody zajęcia. Były nagrody, materiały promocyjne oraz upominki dla szkół.

Cieszymy się, że uczniowie klas szóstych bili zadowoleni z odwiedzin i wierzymy, że pobyt w Społecznym Gimnazjum Ad Astra i atmosfera w nim panująca pozostanie na długo w ich pamięci.

otw2