proj314 kwietnia 2016r. w auli szkoły odbyła się uroczystość podsumowania kilkumiesięcznej pracy uczniów klas drugich nad zespołowym projektem edukacyjnym „Milicz- miejsce przyjazne do zamieszkania dla młodych ludzi”. Na uroczystość zostali zaproszeni włodarze Milicza, radni gminni i powiatowi, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. Zaprezentowało się dziewięć grup projektowych.

proj1

„Fizyka na milickich placach zabaw” to projekt, którego celem było zaprojektowanie innych, obok istniejących w Miliczu, atrakcji dla dzieci i młodzieży. Aby tego dokonać uczniowie poznali najpierw zasady funkcjonowania wybranych urządzeń na placach zabaw. Opiekunem tego ciekawego projektu była Pani Barbara Kotlicka, a w skład jej drużyny weszły uczennicy z klasy 2b – Julia Sip, Patrycja Płókarz, Joanna Szulc, Julia Iwachów oraz Maja Rybka.

proj10.skarby

Członkami grupy, która realizowała projekt „Skarby regionalne” były uczennice z klasy 2a – Anna Rozmarynowicz, Weronika Wolińska, Karolina Kurzawa, z klasy 2b – Julia Kowalska, Julia Batora oraz Iga Zaryczańska z klasy 2c. Ich opiekunem była Pani Beata Jarczewska. Grupa zapoznała nas z ofertą lokalnych producentów oraz pomogła poznać proces powstawania regionalnych produktów.

proj2

„Oszczędności w milickich bankach”, to tytuł zespołowego projektu edukacyjnego, który realizowali uczniowie klasy II b -  Anastazja Pawlak, Joanna Piech, Klaudia Herl, Łukasz Tokar oraz Filip Kuźnik. Opiekunem grupy była Pani Małgorzata Łuszczek. Projekt ułatwił nam podjęcie decyzji, w którym z banków na terenie Milicza powinniśmy ulokować nasze oszczędności.

proj6.fenom

„(Fe)nomenalny Milicz” to projekt, którego celem było wyszukanie brzydkich, zaniedbanych miejsc w mieście oraz zaproponowanie nowych rozwiązań. Tego trudnego, ale ciekawego zadania, podjęli się: Zuzanna Łucka, Wawrzyniec Sokołowski z klasy 2b oraz Julia Wołyniak, Klaudia Kowalewska, Sara Okoń, Aleksandra Stasik z klasy 2c.Ich opiekunem była Pani Izabela Rokita.

proj11.chem2

„Milicka woda z kranu- hit czy kit ?”, to tytuł projektu, który realizowali uczniowie klasy II a Jan Konopacki, Michał Milian, Tomsz Małecki, Nadia Panek, klasy II c Katarzyna Pacyna i Laura Napora oraz klasy 3b Hanna Jarczewska pod opieką nauczyciela chemii Pana Marka Ziarko. Projekt dał odpowiedź na wiele ciekawych pytań dotyczących jakości wody, którą piją mieszkańcy Milicza.

proj12

„Milicz w (kilo)metrach” to zespołowy projekt edukacyjny, który realizowali uczniowie klasy 2a – Paulina Sławińska, Alicja Żurakowska, Filip Juchnowicz oraz Antoni Wybierała. Opiekunem projektu jest Pani Aneta Nowak. Grupa projektowa poznała trasy turystyczne Milicza i okolic oraz dokonała ich pomiarów językiem matematycznym.

proj8.jezyk

„Milicz na językach” to tytuł zespołowego projektu edukacyjnego. Opiekunem projektu była Pani Agnieszka Bąk-Smyrnów, a w skład jej drużyny weszły : Rozalia Wrzeszcz , Daria Raczek, Alicja Żarczyńska, Oliwia Rozpara, Julia Sławińska z klasy 2a oraz Jagoda Matela z klasy 2b. Głównym celem projektu było zbadanie znajomości języków obcych wśród Miliczan oraz wykorzystanie języków obcych w pracy.

proj13

„Rekreacyjny Milicz” to nazwa projektu, którego realizatorkami były uczennice klasy 2c - Zuzanna Szewczyk, Gabriela Dąbrowska, Klaudia Waligóra, Patrycja Krajka, Dominika Szmgiel oraz Izabela Wąs. Opiekę nad  projektem sprawowała Pani Elżbieta Stryjewska.  Grupa projektowa próbowała uzyskać odpowiedź na pytanie: „Czy w Miliczu i jego okolicach można aktywnie spędzić czas w różnych porach roku?”

proj9.milczy

„Milicz milczy?” to nazwa projektu, który realizowali uczniowie klasy 2b -  Jakub Radny, Mateusz Perliński oraz klasy 2c - Damian Rokita, Piotr Papierowski, Jakub Gierszon oraz Kacper Różycki. Opiekunem grupy była Pani Alicja Süsser. Uczniowie zbadali skąd się wzięły nazwy naszych miejscowości.

Wszystkie grupy projektowe ciekawie zaprezentowały wyniki swoich prac.

GRATULUJEMY!!!