tor08Klasy 1a i 1b  udały się ze swoimi wychowawczyniami na trzydniową wycieczkę klasową do Torunia. Pierwszy dzień wycieczki uczniowie spędzili bardzo ciekawie. Obejrzeli seans w Toruńskim Planetarium "Makrokosmos", spacerowali wzdłuż Wisły malowniczym bulwarem, pod okiem pruskiego piechura zwiedzali z pochodniami podziemne korytarze Twierdzy Toruń Fort IV. Dzień pełen wrażeń zakończyli pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Stare Miasto.  Mieli okazję podziwiać Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, Katedrę Świętojańską, Krzywą Wieżę, Dwór Artusa, oraz Kamienicę Pod Gwiazdą. Po południu uczniowie brali udział w podchodach zorganizowanych na terenie Fortu IV.

Ostatniego dnia wycieczki klasy I zapoznały się z tradycją wypieku pierników toruńskich uczestnicząc w interaktywnych warsztatach w Muzeum Piernika.

tor01