mit1c10 maja 2016 r. odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny, którego organizatorem jest corocznie Społeczne Gimnazjum Ad Astra. Wzięło w nim udział 23 uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych z ośmiu gimnazjów powiatu milickiego. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego, w którym uczestnicy musieli rozwiązać test złożony z zadań otwartych i zamkniętych oraz ustnego finału, w którym uczestnicy odpowiadali na pytania przed publicznością. Trójka naszych reprezentantów wyłonionych w eliminacjach szkolnych zakwalifikowała się do części finałowej konkursu, odnosząc sukcesy:

• II miejsce zajęła  Hanna Jarczewska z klasy 3 b
  • III miejsce zajął Wawrzyniec Sokołowski z klasy 2 b

Ze względu na wysoki poziom wiedzy mitologicznej uczestników komisja zdecydowała o przyznaniu wyróżnień. Otrzymał je również nasz uczeń Michał Nowicki z klasy 1 b.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

mit1b  mit1a