sds3Społeczne Gimnazjum Ad Astra zdobyło I miejsce na szczeblu regionalnym w konkursie „Spółdzielnia dobrych serc”.

W całej Polsce do zmagań przystąpiło ponad 36 000 dzieci i młodzieży z ponad 300 szkół podstawowych i gimnazjalnych realizujących program pod patronatem Banków Spółdzielczych z Grupy BPS. Ponadto ponad 250 szkół prowadzi swojego bloga na platformie internetowej programu TalentowiSKO, gdzie opisuje bieżące wydarzenia z życia szkoły – w tym oczywiście nasze gimnazjum.

Zadaniem uczestników  projektu „Spółdzielnia Dobrych Serc” była organizacja zbiórki pieniędzy na wybrany cel. Przypominamy, że nasi uczniowie zdecydowali się pomóc chorej koleżance w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego. Uroczysta gala z wręczeniem nagród odbyła się 16 czerwca w KOM-ie. Prezes Banku Spółdzielczego, pani Katarzyna Misiak, wręczyła nagrody przedstawicielom SKO -  2000 zł dla SKO i 700 zł dofinansowania na wybrany cel oraz upominki rzeczowe.

Gratulujemy!

sds1