ds1

23 czerwca 2016r. w Społecznym Gimnazjum Ad Astra w Miliczu zorganizowany został Dzień Sportu oraz współzawodnictwo klas. Osobą odpowiedzialną za przebieg turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego Artur Czujowski oraz Honorata Nowicka. Na początku odbył się turniej piłki nożnej drużyn mieszanych na boisku Orlik przy I LO w Miliczu. Grano systemem „każdy z każdym”, 2x 12 minut. Zawody sędziował nauczyciel wychowania fizycznego Jacek Posacki.

Wyniki:
I LO- Nauczyciele 2:4
Nauczyciele- Gimnazjum Ad Astra 2:1
I LO- Gimnazjum Ad Astra 1:4

Tabela końcowa:
I miejsce Nauczyciele
II miejsce Gimnazjum Ad Astra
III miejsce I Liceum Ogólnokształcące

Następnie uczniowie i nauczyciele Gimnazjum Ad Astra udali się do sali sportowej aby rywalizować we współzawodnictwie klas. W zawodach uczestniczyły klasy: 2a, 2b, 2c, 3a, 3b. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele (sędziowie): Beata Jaskulska, Eugenia Hajdun, Agnieszka Nowacka, Agnieszka Bąk- Smyrnów, Agnieszka Pietrzak i Leszek Żuber.

Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach:
1.Bieg przez płotki.
2. Wyścig w workach.
3. Skok w dal z miejsca.
4. Gra w gumę.
5. Wyścig z piłeczką do tenisa stołowego.
6. Bieg z manekinem.
7. Przeciąganie liny.