Dnia 23 czerwca uczniowie Społecznego Gimnazjum Ad Astra zakończyli Rok Szkolny 2015/2016. Zgodnie z maksymą „Per aspera, ad astra” sięgnęli gwiazd i osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. O wysokich osiągnięciach świadczyło wręczenie licznych świadectw z wyróżnieniem. Świadectwo z czerwonym paskiem otrzymało 80 uczniów. Uczniem Roku został Wawrzyniec Sokołowski. A najwyższe wyróżnienie – tytuł Absolwenta Szkoły otrzymała Hanna Jarczewska.

za5

Hanna Jarczewska otrzymała także z rąk wiceburmistrza Sławomira Strzeleckiego nagrodę za uzyskanie najwyższych wyników na egzaminie gimnazjalnym. Gratulacje i podziękowania skierowane były do Hanny Jarczewskiej i Kacpra Poraszki, którzy mogą poszczycić się tytułem finalistów prestiżowego konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista”. Wiktoria Duda otrzymała nagrodę za wzorowe pełnienie funkcji Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Za godne reprezentowanie szkoły i otoczenie sztandaru szacunkiem i należnymi mu honorami wyróżniono: Susanę Wojciechowską, Wiktorię Dudę, Barbarę Wojczak, Hannę Jarczewską, Kacpra Poraszkę oraz Tomasza Zająca. Aleksandra Markiewicz, Barbara Wojczak oraz Anna Tarka otrzymały wyróżnienie za oprawę muzyczną uroczystości szkolnych i tworzenie ich niepowtarzalnego klimatu. Słowa podziękowania skierowane były także do Wiktorii Dudy, Adama Jaskulskiego, Adama Górki oraz Michała Smyrnowa, którzy przez trzy lata aktywnie uczestniczyli w życiu sportowym szkoły. Społeczne Gimnazjum Ad Astra odniosło w roku szkolnym 2015/2016 historyczny sukces. Zdobyliśmy wicemistrzostwo w Piłce Nożnej Dziewcząt w ramach Gimnazjady Młodzieży podczas finałów strefy Wrocławskiej. Gratulacje otrzymała zwycięska drużyna oraz trener Artur Czujowski.

za1