Dnia 8 marca 2014r. na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej odbył się VII Regionalny Konkurs Chemiczny ‚‚Mody Chemik Eksperymentuje”. Organizatorami konkursu Młody Chemik Eksperymentuje są: Zakład Metalurgii Chemicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, Sekcja Dydaktyki Chemii Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Stowarzyszenie na Rzecz Ekologii Humanistycznej„EKOS”.

W konkursie wzięło udział 124 gimnazjalistów z Regionu Dolnośląskiego i miasta Wrocławia. Nasze gimnazjum reprezentowały cztery uczennice klas trzecich pod opieką nauczyciela chemii p. Marka Ziarko: Maria Kaczmarek, Julia Kłonowska, Julia Rozmus i Aleksandra Wolff.

- Gratuluję wam odwagi, że chcecie się poddać sprawdzianowi wiedzy nie tylko przed waszymi nauczycielami, ale także przed egzaminatorami zewnętrznymi - witała gimnazjalistów Krystyna Gans z Uniwersytetu Wrocławskiego, jeden z organizatorów konkursu.

Dziekan Wydziału Chemicznego profesor Andrzej Trochimczuk: - Konkurs ten jest zasługą ludzi, którzy go prowadzą od samego początku. Jest on bardzo ważny dla Wydziału Chemicznego, bo wśród naszych studentów i pracowników są laureaci tego konkursu sprzed lat.

Wykład na temat chemii w żywności „Na pograniczu chemii i biologii – fakty i mity” wygłosił profesor Zbigniew Dobrzański, były dziekan Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym, od wielu lat współpracujący z Wydziałem Chemicznym

Na wyniki musimy jeszcze zaczekać, ale już dzisiaj gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.