Dnia 13.12.2014r. odbył się X finał konkursu matematycznego KOMA. W finale znaleźli się najlepsi uczniowie z gimnazjów Dolnego Śląska oraz 3 uczniów z Warszawy. Naszą szkołę reprezentowali: Agnieszka Rak, Katarzyna Dobroszczyk, Alicja Rogowiec, Maciej Markiewicz oraz Piotr Raczek. Najpierw uczniowie wysłuchali godzinnego wykładu, poprowadzonego przez studentkę piątego roku matematyki, dotyczącego przyciągania figur geometrycznych przez tak zwane magnesy. Następnie 156 uczniów przystąpiło do rozwiązywania zadań, bezpośrednio związanych z zagadnieniami poruszanymi na wykładzie. W pierwszej trzydziestce finalistów znalazł się uczeń Maciej Markiewicz z klasy III A naszego gimnazjum. Natomiast w pierwszej pięćdziesiątce Agnieszka Rak z klasy III B.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.