Dnia 1.04.2015 w naszej szkole odbyła się debata z udziałem rodziców, uczniów i nauczycieli, która była kolejnym etapem pracy szkoły nad modyfikacja koncepcji pracy szkoły.

Dotychczas odbyło się szereg działań, m.in. wspólna wywiadówka uczniów i rodziców podczas której wykorzystując grę poker kryterialny wyłoniliśmy najważniejsze wartości, które powinny być szczególnie pielęgnowana i  akcentowane w pracy szkoły. Za najważniejsze wartości uznaliśmy: samodzielność, odpowiedzialność, otwartość i ciekawość. Podczas kolejnych spotkań z uczniami ustalaliśmy definicje a wspólnie z rodzicami działania w obrębie pytań kluczowych:

• Jakie działania szkoły mogą podnieść efektywność kształcenia i wpłynąć na rozwój każdego ucznia?
  • Jak być człowiekiem przez duże „C”, by bardziej „BYĆ” niż  „MIEĆ”?
  • Jak stworzyć bezpieczną i przyjazną szkołę?
  • Jak szkoła może wpisać się w środowisko?

Podczas ostatniego spotkania, liczne reprezentacje wszystkich środowisk naszej szkoły, wzięły udział w debacie zatytułowanej: Nauczyciele i rodzice współpracują ze sobą na rzecz rozwoju dzieci. Moderatorem spotkania był pracownik Ośrodka Rozwoju Edukacji p. Marty Kobza. Podczas spotkania mieliśmy możliwość wymienić się czynnikami, które ułatwiają i utrudniają współpracę między rodzicami, uczniami i nauczycielami. Było to bardzo owocne spotkanie, które dostarczyło materiał do dalszej pracy szkoły. Utwierdziło szkołę, że kierunek  działań jest właściwy, ale też, dzięki otwartości wszystkich podmiotów, wskazano miejsca do zmian.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział, za zaangażowanie i sugestie. Mamy nadzieję na kolejne wspólne działania na rzecz rozwoju szkoły i dobra naszych uczniów.