W dniu 18 kwietnia, we Wrocławiu odbyły się Eliminacje Regionalne 33. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego, którego organizatorem jest Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej z siedzibą w Warszawie.

Cele konkursu to: uatrakcyjnić naukę języka francuskiego i umożliwić młodzieży odkrywanie jego bogactwa, a także otworzyć uczniów na kultury frankofońskie, poszerzać ich horyzonty i obudzić w nich chęć pogłębiania wiedzy. Bohaterem tegorocznej edycji Konkursu była Walonia, a jego przedmiotem recytacja utworu pochodzącego z zasobu kultury kraju bohatera tej edycji konkursu lub dowolnie wybranego innego utworu z kręgu kultury frankofońskiej, napisanych w oryginale w języku francuskim. Poza tym, uczestnicy konkursu musieli być zorientowani na poziomie odpowiednim dla swojego etapu edukacji w zakresie kultury i historii Belgii. Wszystkie te warunki spełniły Alicja Rogowiec, Laëtitia Górnicka, i Anna Misiewicz – uczennice klas III, które reprezentowały naszą szkołę podczas tych eliminacji. Dziewczyny recytowały utwory pisarzy belgijskich i francuskich, swoją interpretacją wybranych tekstów  urzekły komisję i odniosły ogromny sukces. Alicja zajęła I miejsce, a Laëtitia uplasowała się na III pozycji. Serdecznie im gratulujemy. Warto dodać, że Alicja będzie reprezentować Dolny Śląsk podczas eliminacji krajowych w Warszawie. Życzymy jej powodzenia. Uczennice do konkursu przygotowała p. Elżbieta Jagodzińska.