Wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział i sprawdzić swoje umiejętności w konkursie matematycznym KOMA prosimy o zapisywanie się do dnia 23.11. 2015 r. u pani A. Pietrzak.
Szczegóły konkursu:
Konkurs ma niespotykaną formę - czysto akademicką. Polega na wysłuchaniu wykładu, a następnie rozwiązywaniu zadań dotyczących wyłożonego materiału. Nie korzysta z wcześniejszej wiedzy, dzięki czemu jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym. Ważna jest w nim umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Dużą trudność stanowi (zwłaszcza dla młodszych uczniów) sensowne robienie notatek i posługiwanie się nimi. Wykłady eliminacyjne prowadzą nauczyciele w szkołach. Wykłady finałowe prowadzą pracownicy, doktoranci lub studenci Instytutu Matematycznego UWr. Zazwyczaj dotyczą one tego samego zagadnienia dla wszystkich poziomów edukacyjnych, co czyni niezwykle ciekawą analizę publikowanych w Internecie wyników.