20 listopada 2015r. w Sali I LO w Miliczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców szkół gimnazjalnych.

W turnieju brały udział tylko dwie drużyny: Gimnazjum Ad Astra i Gimnazjum Krośnice. Czas gry 4x8 minut.

Mecz o I miejsce
Gimnazjum Ad Astra-Gimnazjum  Krośnice 22:8

Klasyfikacja końcowa:
Im Gimnazjum Ad Astra
II m Gimnazjum Krośnice

Skład: Skład chłopców:  Górka Adam, Jaskulski Adam, Smyrnów Michał, Kokot Jakub, Radny Jakub, Papierowski Piotr, Gierszon Jakub, Stolarek Andrzej, Rak Daniel, Jankowski Dawid, Buszyński Jakub, Perliński Mateusz, Igor Łakiewicz. Trener: Czujowski Artur.

Do tego meczu zespoły przystąpiły bardzo skoncentrowane. Dlatego żadna z drużyn nie mogła uzyskać przewagi. Słaba skuteczność z gry odbiła się w zdobytych punktach i po dwóch kwartach na tablicy było 5:1 dla Ad Astry. Decydująca dla losów meczu była trzecia kwarta. Zespół milicki zmienił obronę na” każdy  swego” wtedy dopiero coś ruszyło. Zawodnicy Astry raz po raz wyprowadzali kontrataki i zdobywali punkty spod kosza. Ostatecznie ta kwarta zakończyła się wynikiem 13:2 dla Gimnazjum Ad Astra. W czwartej kwarcie na boisko weszli zawodnicy rezerwowi i mimo przegranej kwarty 4:5 - wynik był niezagrożony. Ostatecznie po przeciętnej grze to nasz zespół cieszył się ze zwycięstwa do następnego etapu rozgrywek. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły Gimnazjum Ad Astra awansowało do półfinału międzypowiatowego w koszykówce chłopców.

Dziękuję wszystkim zawodnikom za zaangażowanie nie tylko podczas zawodów, ale również podczas treningów . Mamy jeszcze trochę czasu, musimy poprawić zarówno grę w ataku pozycyjnym jak i w obronie bo to jeszcze szwankuje. Dziękuję Panu Leszkowi Żubrowi, który sędziował zawody - powiedział Artur Czujowski.