Projekt  „Cudze chwalicie swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”

Harmonogram wyjazdów w I semestrze 2014/15 roku.

******************************

1. Zwiedzanie kopalni i w góry - 4 października 2014 - POBIERZ TUTAJ ZGODĘ

a)      Zwiedzanie kopalni w Nowej Rudzie

Mamy zaszczyt zaprosić Was do odwiedzenia największej atrakcji turystycznej, ziemi Noworudzkiej - Muzeum Górnictwa i Podziemnej Trasy Turystycznej. Dziesiątki autentycznych eksponatów górniczych w naszym muzeum, wystawiliśmy specjalnie dla Was, a po obejrzeniu i zapoznaniu się z historia zapraszamy do autentycznej kopalnianej sztolni gdzie zobaczycie maszyny i specjalne ekspozycje. Na zakończenie wyjedziecie z pod ziemi autentyczną górniczą kolejką!

b)     Wejście na Szczeliniec Wielki

To najwyższy szczyt Gór Stołowych (919m n.p.m.). Niesamowicie ukształtowany. Z długimi przepastnymi szczelinami, z tarasami widokowymi, z największym w Polsce skupiskiem oryginalnie uformowanych skał. Najwyższa skała na Szczelińcu to Tron Liczyrzepy - warto na nim zasiąść, bo widok z niego na okolicę jest niesamowity. Uwaga ( w przypadku niesprzyjającej pogody zamiast wejścia  na Szczeliniec zwiedzimy Wambierzyce, Laboratorium Frankensteina w Ząbkowicach Śląskich, oraz Klasztor Cystersów w Henrykowie)

2. Zamek jak z bajki i ewolucja człowieka - 15 listopada 2014


a)      Zamek w Mosznej

Budowla, przypominająca tę z czołówki disneyowskich filmów, ma 365 pomieszczeń i 99 wież i wieżyczek - co przeliczono raz jeszcze podczas niedawnego remontu dachu. Powstała w połowie XVII w. Jej eklektyczna bryła składa się z odbudowanej po pożarze z 1896 r. barokowej części środkowej, neogotyckiego skrzydła wschodniego oraz skrzydła zachodniego w stylu neorenesansowym. Dzięki temu to jeden z najbardziej różnorodnych architektonicznie zamków w Polsce.

b)     Park nauki i ewolucji człowieka w  Krasiejowie

Przekraczając próg Parku Nauki i Ewolucji Człowieka decydujecie się na  uczestniczenie w niezwykłym zdarzeniu. Wplączemy Was w zawiłe losy Świata. Staniecie się świadkami fascynujących przemian i dołączycie do wybranego grona podróżników w czasie – temponautów! A Wasza przygoda zacznie się 66 milionów lat temu, kiedy życie na Ziemi niemalże zostało zgładzone. Niemalże… bo przecież trwa nadal. Tu technologia cyfrowa i rzeczywistość fizyczna zmieszane  są w takim stopniu, że będziecie mieli trudność w ich odróżnieniu. Czasem może aż zakręcić się w głowie Przygotujcie się na sporą masę doznań i zastrzyk ogromnej wiedzy o nas samych. O tym jak staliśmy się ludźmi. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich atrakcji wyposażymy Was w specjalny sprzęt. Wszyscy temponauci są przez nas traktowani jako goście specjalni i mogą liczyć na indywidualnego wirtualnego przewodnika. Ułatwi on Wam poruszanie się po obiekcie i zachęci do aktywnego uczestniczenia w wydarzeniach. Staniecie się częścią scenariusza filmowego.

3. W terminie 5-6.12.2014 planowany jest dwudniowy wyjazd do Krakowa i Alwerni.


Szczegóły w terminie późniejszym.