zdr1Światowy Dzień zdrowia to święto ustanowione przez WHO w 1948 r. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Motywem przewodnim tegorocznych obchodów jest cukrzyca, o której tak wiele wiemy, a jednak nie można jej skutecznie powstrzymać.

W naszej szkole odbył się dzisiaj Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu. W konkursie uczestniczyło 7 gimnazjów z naszego powiatu. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 50 pytań testowych obejmujących wiedzę na temat anatomii i fizjologii człowieka. W niektórych przypadkach musieli wykazać się wiedzą medyczną. Rywalizacja była zacięta,a finał rozstrzygnęła dogrywka. Pierwsze miejsce zajęła uczennica z gimnazjum w Miliczu Angelika Ciołek.

A z Ad Astry?
Uczennica klasy 2c Laura Napora zajęła II miejsce, a Aleksandra Markiewicz z 3b III. Nagrody ufundowało Stowarzyszenie "Przyjazna Edukacja". Tego dnia nie było końca niespodziankom. Na parterze ustawiły się trzy stoiska , gdzie uczniowie i pracownicy szkoły mogli zmierzyć ciśnienie, ustalić BMI oraz założyć narko- albo alko-gogle i poczuć co dzieje się z człowiekiem po zażyciu substancji psychoaktywnych. Obok auli szkolnej znalazła się również tablica z podstawowymi informacjami o cukrzycy. Za materiały dotyczące cukrzycy oraz wypożyczenie narko - i alko-gogli, serdecznie dziękujemy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Miliczu, a przede wszystkim pani Paulinie Nowak.

zdr2